PROGRAM POBYTU V TASMÁNII


1. den
Přílet do Hobartu (TAS). Prohlídka historického přístavu. Vyhlídka Mt Wellington (360°). Bonorong Wildlife Park s nejznámějšími zástupci australské fauny, vč. tasmánských čertů. Relaxace a volný program v centru Hobartu.

2. den
Celodenní průzkum jedinečného ostrova Bruny jižně od Hobartu. Dramatická scenérie pláží a skal spolu s nedotčenou přírodou uchvátí každého milovníka přírody. Velká část ostrova je součástí národního parku. Na jižním cípu budete moci pozorovat Jižní arktický oceán z historického majáku. Během dne 3hod. plavba podél pobřeží ostrova. Odpoledne procházky po ostrově (90-120 min.). Navečer odjezd zpět do Hobartu.

3. den
Celodenní výlet do národního parku na Tasmanově poloostrově. Prohlídka slavné historické věznice v tajemném Port Arthur, úchvatné vyhlídky z Eaglehawk Neck v Pirátské zátoce a návštěva Ďáblovy kuchyně, jeskyní oblouky do moře Remarcable. Odpoledne vycházky v NP (120 min.). Navečer přesun do NP Freycinet.

4. den
Celodenní trek v NP Freycinet. Možnost zdolat horu Mt Amos, či obejít celou zátoku vč. slavné Wineglass Bay. Fakultativně lze půjčit kajak a shlédnout zátoku z vodní hladiny. Večer při troše štěstí můžete sledovat pochodující tučňáky vracející se z lovu.

5. den
Celodenní přesun do oblasti Cradle Mountain NP (UNESCO). Cestou možnost návštěvy vinic, či krátkého treku v nedotčené přírodě zátoky Bay Of Fire. Večerní příjezd do Cradle Mtn NP.

6. den
Celodenní trek v NP Cradle Mountain, zapsaného na Seznam UNESCO pro své jedinečné přírodní bohatství. Trek kolem jezera Dove Lake, zdolání vrcholu Cradle Mountain. Nocleh v oblasti.

7. den
Dopoledne program v NP Cradle Mountain. Odpoledne přejezd do Walls Of Jerusalem NP, příprava na 2denní trek.

8. den
Trek v Walls Of Jerusalem NP.

9. den
Trek v Walls Of Jerusalem NP.

10. den
Návrat do Hobartu. Cestou krátká zastávka v Mt Field NP. Vycházka k vodopádům Russel Falls a pokud to čas dovolí, také do údolí statných eukalyptů Tall Tree Walk. Večer fakultativně vyhlídka Mt Wellington 360°. Nocleh v Hobartu.

11. den
Odlet z Tasmánie.

Doporučený termín pobytu – prosinec až březen.